Medal na WrocWalk Marathon 2022!

Mamy medal WrocWalk Marathon'u 2022!


medal wwm

Jak mawia sportowy klasyk: “Przed Państwem to, na co wszyscy czekali” , czyli oficjalny medal WrocWalk Marathon 2022!Poznaliśmy już kształt medalu, który uczestnicy imprezy otrzymają na mecie WrocWalk Marathonu. 

 medal


Krążek ma 7 centymetrów średnicy i 4 milimetry grubości. Został wykonany ze stopu cynku i aluminium, który w zależności od fragmentu trofeum ma chropowatą lub wyróżniającą się połyskiem powierzchnię. Na jego obramowaniu znajdziemy biało-czerwone malowanie, a tył ozdabia symboliczna panorama Wrocławia.


W jego centralnej części znajduje się niezwykły symbol. To Orzeł Wojsk Wielkopolskich, sformowanych po wybuchu Powstania Wielkopolskiego w dniu 27 grudnia 1918 r. przetrwał do połowy 1919 roku, kiedy to wprowadzono przez intendenturę nowy wzór, określany mianem orła Wojsk Wielkopolskich.


Generał Józef Dowbor-Muśnicki dążył do unifikacji znaków używanych przez wojska powstańcze. W związku z tym wprowadzony został symbol nawiązujący do tych, które były używane w polskich oddziałach wojskowych na wschodzie, a wykazuje on podobieństwo przede wszystkim do orłów używanych w 1. Pułku Ułanów Krechowieckich.


Medal stanowi nagrodę dla uczestników, którzy ukończą swoją trasę i zgodnie z wytycznymi dotrą na metę imprezy. To wspaniały symbol służący upamiętnieniu wartościowego czasu, spędzonego na aktywnym świętowaniu Dnia Niepodległości.