List do mieszkańców Wrocławia

Szanowni Państwo!


18. czerwca 2022 r. o 21:30 ze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu wyruszy jeden z największych biegów ulicznych w Polsce – 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Tym razem rekordowe 12 000 uczestników z kilkudziesięciu krajów Europy i świata wybiegnie w trasę biegnącą ulicami Stolicy Dolnego Śląska! 

Podobnie jak w latach ubiegłych, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników – sportowców i kibiców – jesteśmy zobowiązani do całkowitego wyłączenia trasy biegu z ruchu kołowego. Od około godziny 20:00, dnia 18. czerwca do około 2:30 19. czerwca nie będzie możliwości poruszania się po całej trasie 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Znacznie utrudniony stanie się również ruch w poprzek wyznaczonej dla biegaczy drogi. Będziemy jednak starali się odblokowywać trasę niezwłocznie po przebiegnięciu ostatniej grupy zawodników. Dokładny przebieg półmaratonu zaznaczyliśmy na mapie znajdującej się na odwrocie. Uprzejmie prosimy Państwa również o zastosowanie się do zmian w komunikacji i dostępności miejsc parkingowych:

- niektóre ulice zostaną zamknięte dla samochodów,

- zmienione zostaną trasy pojazdów komunikacji miejskiej, 

- na drogach pojawi się więcej zakazów zatrzymywania się.

Wrocławski półmaraton to wydarzenie rokrocznie łączące w sobie elementy kultury i sportu. Poprzednie edycje imprezy odbywały się w rytmie muzyki rockowej. Tym razem motywem przewodnim stanie się muzyka rockowa. Punkty z nagłośnieniem będą rozmieszczone w wyznaczonych lokalizacjach przy trasie. Podczas startu ze Stadionu Olimpijskiego zaprezentowany zostanie efektowny wizualno-dźwiękowy pokaz. Serdecznie zapraszamy do udziału w 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie także w roli kibiców! 

Szczegółowe informacje o utrudnieniach znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.pol.wroclawmaraton.pl w zakładce „Zmiany w komunikacji” po ich zatwierdzeniu przez służby miejskie i policję. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu drogą e-mailową pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z poważaniem

Łukasz Wójcik

Dyrektor MCS Wrocław 


POZOSTAŁE INFORMACJE PÓŁMARATONU