Aleksandra Brzezińska Ambasadorką Sportową 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu!

Multimedalistka mistrzostw Polski swoje pierwsze kroki stawiała w klubie GLKS Świdnica. Pierwszy sukces odniosła już w 2009 r., zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski juniorek w biegu na 5000 metrów, a rok później na 3000 metrów. 


Aleksandra Brzezińska to utytułowana lekkoatletka, która specjalizuje się w biegach długodystansowych - półmaratonach, maratonach czy biegach przełajowych. Jej ostatnim medalem było złoto zdobyte w maratonie drużynowym podczas Wojskowych Mistrzostw Świata Lima 2022. 


Rolą sportowej ambasadorki 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu będzie m.in. promocja wydarzenia w Polsce, doradzanie organizatorom czy odpowiadanie na pytania biegaczy. - Bardzo się cieszymy, że możemy mieć w swoich szeregach tak doświadczoną sportsmenkę. Jej sukcesy na pewno będą stanowiły inspirację dla zawodników, a wiedza i znajomość biegowego świata to duża wartość dla biura organizacyjnego - mówi dyrektor MCS Wrocław, Łukasz Wójcik. 


Warto wspomnieć, że w gablocie Aleksandry Brzezińskiej znajdują się m.in. takie trofea, jak złote i srebrne medale w maratonie (Dębno 2019, Lima 2022, Olesno 2020, Dębno 2020), półmaratonie (Iława 2022) i biegu przełajowym (Kwidzyn 2020, Poznań 2017).