Ułatwienia dostępu

MCS Wrocław zaprasza nad wodę!

Kąpielisko “Morskie Oko” jest otwarte już od 1 czerwca, kiedy przyjdzie pora na pozostałe tego typu obiekty? Już 22 czerwca Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław udostępni pozostałe, zarządzane przez jednostkę kąpieliska.

Gdzie najlepiej wypocząć w otoczeniu wody?


Wraz z początkiem wakacji, otwarte zostaną kąpieliska “Królewiecka” oraz “Harcerska”. Obiekty zostały odświeżone i przygotowane do sezonu. Będą czynne od godz. 9.00 do 19.00, a nad korzystającymi opiekę będą sprawować ratownicy. Wstęp na kąpieliska - podobnie jak dotychczas - będzie bezpłatny.


Kąpielisko przy ul. Jeziorowej zmieni się w plażę miejską


W miejscu dotychczas funkcjonującego kąpieliska na wrocławskich Pawłowicach pojawi się plaża miejska. Nie zabraknie na niej atrakcji dla mieszkańców, którzy już w czerwcu będą mogli korzystać z m.in. desek SUP. Do dyspozycji gości będzie plaża o 40 metrowej linii brzegowej. Odwiedzający znajdą tam również przestrzenie do grillowania, nowe ławki i punkt pierwszej pomocy, gdzie dyżury będą pełnili ratownicy.

 Warto dodać, że na wszystkich wspomnianych wyżej terenach w godzinach ich otwarcia obecny będzie ratownik. Dostępne będą też przenośne toalety, umywalki i mała infrastruktura. Przez cały sezon kąpielowy MCS będzie też kontrolował jakość wody.  


Nadchodzi sezon kąpielowy!


Na wrocławskich kąpieliskach regularnie podejmowane są działania mające na celu utrzymanie porządku i estetyki popularnych obiektów. Prace porządkowe obejmują utrzymanie czystości wokół akwenów, plaż i terenów rekreacyjnych. Dodatkowo, załoga dokładnie monitoruje stan infrastruktury, dbając o to, aby wszystkie urządzenia były sprawne, a otoczenie zachęcało do relaksu. Sezon kąpielowy na „Morskim Oku” rozpoczął się tradycyjnie 1 czerwca. Z kolei z obiektów „Królewiecka”, „Oporów” i Plaża Miejska przy ul. Pawłowickiej będzie można skorzystać już od 22 czerwca.

Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń związanych z wyżej wymienionymi kąpieliskami będą się pojawiać na stronie internetowej MCS-u.