PKO Bank Polski Sponsorem Tytularnym 10. edycji Nocnego Wrocław Półmaratonu!

Miło nam poinformować, że PKO Bank Polski został Tytularnym Sponsorem jubileuszowej edycji Nocnego Wrocław Półmaratonu. Wieloletnia współpraca pomiędzy Młodzieżowym Centrum Sportu Wrocław i PKO Bankiem Polskim została wznowiona i przyniesie wiele korzyści dla biegaczy.


10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton


Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 10 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wrocławski bieg to wyjątkowe wydarzenie w skali całej Europy, a w tym roku odbędzie się jubileuszowa edycja imprezy. Na liście startowej jest już 11 tys. zawodników z całego świata.

PKO Bank Polski świetnie zna tajemnice świata sportu. W Banku od kilkunastu lat działa sekcja biegowa zrzeszająca ponad 500 biegających pracowników. Podczas 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu nie zabraknie charakterystycznych folii NRC, a zawodnicy i kibice mogą liczyć na szereg wyjątkowych atrakcji.


Zdrowy tryb życia to nie wszystko!


PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem”, który popularyzuje bieganie, zdrowy i aktywny tryb życia. W 2023 roku był partnerem 21 imprez biegowych. Podczas imprez biegowych sponsorowanych przez Bank prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących pomocy w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zaangażowanie zawodników, którzy przekroczą linię mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla…”, jest przeliczane na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekazuje darowiznę na wskazany cel. Od 2013 r. Fundacja wsparła blisko 612 beneficjentów kwotą ponad 7 mln zł. 


Bank jest również autorem i organizatorem ogólnopolskiej sztafety charytatywnej w 12 miastach  - PKO Bieg Charytatywny. W roku 2023 odbyła się siódma edycja tej imprezy. We wszystkich edycjach uczestnicy w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 214 565 okrążeń co daje 85 826 km. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 8 mln zł dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.


Owocna współpraca


Wieloletnia współpraca z PKO Bankiem Polskim pokazała, że środowisko kochające sport i bieganie czerpie z niej same korzyści. Podczas 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu zawodnicy i kibice będą mogli liczyć na wiele atrakcji, które przedstawimy wkrótce.