Ułatwienia dostępu

Wrocławskie boiska w najwyższej formie - Stadion Sportowy Oławka

Sezon piłkarski rozpędza się w najlepsze. We Wrocławiu działa 113 klubów piłkarskich, a większość z nich regularnie korzysta z miejskich boisk. Najwięcej obiektów znajduje się pod opieką Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław. Jak miasto dba o swoje kompleksy sportowe?  W pierwszym odcinku z cyklu przyjrzyjmy się Stadionowi Sportowemu “Oławka”. 


Utrzymanie infrastruktury na wysokim poziomie


Inwestycje w utrzymanie istniejącej bazy sportowej są równie ważne, co jej powiększanie. Dlatego w ostatnim czasie, MCS Wrocław zainwestował ponad 300 tys. zł w nowy siewnik talerzowy i aerator. To maszyny, dzięki którym jakość naturalnych boisk w mieście może być efektywniej utrzymywana i poprawiana. A co ze sztucznymi nawierzchniami? 

Wbrew pozorom, sztuczną murawę również należy skrupulatnie pielęgnować. Najważniejsze zabiegi, które zostały wykonane przed wznowieniem rozgrywek to chociażby usuwanie materii organicznej i zanieczyszczeń, szczotkowanie i uzupełnianie ubytków granulatu czy naprawa lokalnych uszkodzeń.


Stadion sportowy “Oławka”


To jeden z najpopularniejszych kompleksów piłkarskich w mieście. Składa się z dwóch boisk o sztucznej nawierzchni, jednego z naturalną trawą, płyty bocznej i hali piłkarskiej. Posiada także duże zaplecze szatniowo-sanitarne. Przed zakończeniem zimowej przerwy w rozgrywkach piłkarskich, MCS Wrocław przeprowadził szereg prac związanych z poprawą jakości obiektu. Były to m.in: 

pielęgnacja interwencyjna drzewostanu,
częściowe malowanie pomieszczeń w budynku szatniowo-sanitarnym,
naprawa instalacji elektrycznej w budynku trybuny sportowej,
naprawa instalacji elektrycznej w budynku szatniowo-sanitarnym,
wymiana zachodniej części ogrodzenia obiektu sportowego,
naprawa i serwis instalacji nawadniania boisk (w trakcie),
serwis membrany hali sportowej (w trakcie),
wymiana siedzisk i wiaty dla zawodników (w trakcie). 
Regularnie przeprowadzane są także inne zabiegi poprawiające jakość boisk. To m.in. czyszczenie, aeracja wraz z piaskowaniem, wgłębny dosiew trawy, nawożenie wiosenne, darniowanie i lokalna wymiana nawierzchni pól bramkowych, uzupełnienie ubytków i nierówności, oprysk na choroby, wertykulacja aeracja ręczna, wymiana siatek w bramkach czy naprawa wyposażenia sportowego po przerwie zimowej.


Kolejne inwestycje już wkrótce


Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław planuje kolejne inwestycje w rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. To nie tylko modernizacja stadionów piłkarskich, ale również unowocześnianie kąpielisk, plaż miejskich i innych obiektów przeznaczonych do aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców Wrocławia. Szczegóły i aktualności dotyczące kolejnych kompleksów będą się pojawiać regularnie na mcs.wroc.pl oraz w mediach społecznościowych jednostki.