faq CZYLI NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Wejdź w zakładkę „DLA ZAWODNIKÓW –> ZAPISY”

Jeśli masz konto na DataSport, logujesz się swoimi danymi. Jeśli nie, kliknij „nie posiadam konta” – uzyskasz możliwość założenia konta. Po zalogowaniu zostaniesz przeniesiony do strony zapisów. Przed przystąpieniem do jakikolwiek dalszych czynności, należy zapoznać się z regulaminem biegu i potwierdzić to kliknięciem w odpowiednim miejscu.

Możesz wybrać opcję „Chcę być anonimowy” wtedy Twoje dane, w tym imię i nazwisko, nie pojawią się na listach zgłoszeniowych, listach wyników, ani nigdzie indziej, będziesz mógł się zidentyfikować wyłącznie po numerze startowym.

Po wypełnieniu wszystkich danych osobowych, zostaniesz przeniesiony do karty płatności, gdzie możesz wybrać płatność online (dotPay) lub przelewem. Po zatwierdzeniu płatności lub zaksięgowaniu opłaty na koncie organizatora twoje nazwisko będzie widoczne na liście startowej.


Twój indywidualny numer startowy poznasz w momencie odbierania go w biurze zawodów. Do tego niezbędny jest Ci twój indywidualny kod QR, który dostaniesz mejlem/smsem około tygodnia przed biegiem.

Sprawdź czy dokonałeś opłaty za bieg.
Jeśli uiściłeś opłatę prześlij potwierdzenie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Jeśli nie dokonałeś opłaty sprawdź czy zgłoszenia są jeszcze przyjmowane (limit mógł zostać wyczerpany). Jeśli zgłoszenia jeszcze trwają wpłać kwotę zgodną z regulaminem i skontaktuj się z biurem zawodów e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nazwisko może być niewidoczne, jeśli zaznaczyłeś w zgłoszeniu opcję „Chcę być anonimowy”.

Skontaktuj się z biurem zawodów e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nazwisko może być niewidoczne, jeśli zaznaczyłeś w zgłoszeniu opcję „Chcę być anonimowy”.

Według regulaminu zwrotu można dokonać do 15 marca 2023 roku. 

Cesje pakietów startowych nr 1 są możliwe do 31 maja. Przepisania pakietów nr 2 i 3 można dokonać do 28 lutego 2023 roku

 

 

Nie.

Opłata za pomiar czasu wliczona jest w opłatę startową. Chip do pomiaru czasu jest jednorazowy i umiejscowiony w numerze startowym.

Prosimy nie odrywać chipu od numeru!


Nie, raz zadeklarowany rozmiar i model (damska lub męska) nie może być zmieniony.

czwartek, 15.06 od godz. 15:00 do 20:00
piątek, 16.06 od godz. 10:00 do 20:00
sobota, 17.06 od godz. 10:00 do 22:00

Miejsce biura podamy wkrótce...

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie www.pol.wroclawmaraton.pl w zakładce „DLA ZAWODNIKÓW –> DOJAZD”

Tak, tylko i wyłącznie z przekazanym kodem QR.


Depozyt będzie przyjmował rzeczy osobiste zawodników w dniu 17 czerwca 2023 r. od godz. 17.00 do 22.00. Rzeczy będą oznakowane numerami porządkowymi w depozycie. Odbiór rzeczy będzie możliwy
do 18 czerwca 2023 r. do godz. 02.30. Wydawanie worków z depozytu będzie się odbywało za okazaniem numeru porządkowego. Zagubienie numeru przez zawodnika zwalnia organizatora od odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę. Lokalizację depozytu podamy wkrótce.

 

Informacje będą podane wkrótce

Informacje będą podane wkrótce

Bieg rozpocznie się o godz. 22:00. Zawodnicy na start muszą się zgłosić od godz. 21:15 do godz. 21:45.

 

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zgodnie z planem sytuacyjnym dostępnym na stronie www.pol.wroclawmaraton.pl

Pacemaker to osoba, która od startu do mety prowadzi bieg (najczęściej jednym tempem) na określony czas. Zadaniem pacemakerów jest pomoc wszystkim chętnym zawodnikom w dotarciu do mety w zamierzonym czasie.Każdy z pacemakerów będzie ubrany w koszulkę identyfikacyjną i  balon wypełniony helem z dedykowanym czasem 

Limit czasu na pokonanie półmaratonu wynosi 3 godziny (netto). Zawodnicy, którzy na półmetku półmaratonu osiągną czas powyżej 1,5 godz. zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy biegu. Wszyscy zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety do godz. 01.30 zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy lub dojechania do mety mikrobusem z napisem KONIEC BIEGU.

To czas mierzony od chwili minięcia linii startu do momentu przekroczenia linii mety przez zawodnika.

To czas mierzony od strzału startera do momentu przekroczenia linii mety przez zawodnika

Na piersiach, do koszulki, za pomocą agrafek. Organizator nie wyraża zgody na start osoby z numerem startowym przypisanym do innego biegacza.

Pod karą dyskwalifikacji niedopuszczalne jest zasłanianie numeru startowego (w części lub całości) i skracanie trasy.


Dokładny przebieg trasy, profil, certyfikat oraz orientacyjne czasu przebiegów zostaną opublikowane na stronie www.pol.wroclawmaraton.pl w zakładce „DLA ZAWODNIKÓW ->TRASA".

Punkty nawadniania z wodą będą na około 5, 10, 15 i 18 kilometrze, ponadto, punkty na 10 i 18 kilometrze będą dodatkowo zaopatrzone w napoje izotoniczne oraz produkty odżywcze.


Na trasie każdy kilometr jest oznaczony oznakowaniem pionowym.

Nieoficjalne wyniki Półmaratonu zamieszczone są w ciągu doby od zakończenia biegu.

Oficjalny komunikat końcowy, przygotowywany jest po uzyskaniu protokołu Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie do 30 dni od dnia ukończenia biegu.


Tak, po ukończeniu biegu na mecie każdy zawodnik na podstawie numeru startowego otrzymuje: naturalną wodę, banana. 

Więcej informacji wkrótce

Nagrody pieniężne zdobyte przez zawodniczki i zawodników będą przekazywane wyłącznie przelewem na wskazane osobiste konto bankowe zawodnika (nagrody nie będą wypłacane gotówką)w terminie do 31.07.2023r.

Zdobywcom nagród pieniężnych i premii zostanie potrącony podatek dochodowy od osób fizycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Tak, każdy zawodnik na trasie biegu objęty jest ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Nie. W 9. Nocnym Wrocław Półmaratonie prawo startu mają osoby, które  ukończą 18 lat.

Nie.

Każdy z zawodników bierze udział w półmaratonie na własną odpowiedzialność.

Niemniej sugerujemy przeprowadzić badania lekarskie przed udziałem w biegu.


Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie Państwo w Regulaminie biegu.

Dodatkowo 15, 16 i 17 czerwca zorganizowany będzie Punkt Informacji obok biura zawodów oraz zostanie uruchomiona specjalna telefoniczna infolinia dla biegaczy i mieszkańców Wrocławia ( numer infolinii będzie dostępny w zakładce kontakt ).

Można się również z nami skontaktować mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.