Finały klubowych mistrzostw Europy w ultimate

Stolica Dolnego Śląska ponownie stanie się areną mistrzowskich rozgrywek starego kontynentu. Dla tysięcy graczy, europejskie finały są tym, czym dla miłośników piłki nożnej liga mistrzów. Po dwóch turniejach eliminacyjnych w swoich regionach, wyłonionych zostało 56 drużyn w 3 kategoriach. Na wrocławskim turnieju zobaczymy 24 zespoły męskie, w tym Panthers Wrocław który wygrał turniej kwalifikacyjny bez porażki, oraz zespół Uprising (Poznań). Po 16 zespołów wystąpi w kategorii kobiet (w tym warszawskie Troubles) i mieszanej (w tym zwycięzcy kwalifikacji regionu Flow Wrocław oraz Savage z Dopiewa).

Trzydniowa rywalizacja na najwyższym poziomie, ciekawe sportowe widowisko i dużo emocji. Organizator (Duch Gry) zaprasza na Pola Marsowe i Stadion Olimpijski w dniach 29 IX – 01 X.

W piątek odbywać się będą mecze grupowe (oraz specjalne warsztaty dla szkół), w sobotę rozegrane zostaną mecze o wejście do górnej części turnieju i rozpocznie się system pucharowy. Niedziela to dzień finałów na Stadionie Olimpijskim i ceremonie medalowe w każdej z kategorii.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny, a więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu FB Ducha Gry (@EUCF2023) oraz stronie federacji europejskiej

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać tej dyscypliny małe wprowadzenie:

–        gramy na boisku długim jak arena piłki nożnej (ale trochę węższym) – 100mx37m,

–        gramy plastikowym dyskiem typu „frisbee”,

–        gramy 90 minutowe mecze do 15 pkt w formacie 7 na 7 graczy,

–        każdy punkt zaczynamy wyrzutem „pull” (jak serwis w siatkówce/tenisie),

–        punkt zdobywamy łapiąc dysk w strefie punktowej (jak w rugby/FA),

–        z dyskiem nie przemieszczamy się, możliwy jest pivot (jak w koszykówce),

–        zawodnik z dyskiem ma 10 sekund na wykonanie rzutu,

–        dysk, który bez kontroli gracza dotyka ziemi, oznacza stratę i wznowienie przez drużynę przeciwną,

–        umyślny kontakt w ultimate nie jest dozwolony.

 

Chcesz więcej – przyjdź na turniej, zobacz to co najlepsze w ultimate - „sky”, „layout” czy „the greatest”. Podczas finałów będzie szansa otrzymać profesjonalny dysk. Zapraszamy

Patronem honorowym Klubowych Mistrzostw Europy w Ultimate jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Prezydent Miasta Wrocławia Jacek Sutryk.

Partnerem wydarzenia jest Młodzieżowe Centrum Sportu
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.