Ułatwienia dostępu

Kąpielisko „Morskie Oko” gotowe do sezonu! Zobacz, jak wiele się tam zmieniło

Zbliża się sezon kąpielowy na popularnym kąpielisku "Morskie Oko", które ponownie otworzy swoje bramy dla odwiedzających już 1 czerwca. W nadchodzącym sezonie kąpielisko czeka szereg nowości, które z pewnością przyciągną jeszcze więcej miłośników wodnych atrakcji i rekreacji na świeżym powietrzu.

Kąpielisko "Morskie Oko" to niekwestionowane serce letniego życia Wrocławia. W sezonie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2023 roku odwiedziło je imponujące 90 000 osób. Te liczby świadczą o niesłabnącej popularności obiektu, który z każdym rokiem przyciąga coraz więcej gości poszukujących relaksu i rozrywki. "Morskie Oko" to nie tylko miejsce kąpieli, ale także centrum letnich aktywności i spotkań towarzyskich.


Nowe atrakcje i udogodnienia

Aby sprostać oczekiwaniom odwiedzających, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław wprowadziło liczne ulepszenia, które poprawią komfort i atrakcyjność kąpieliska:


 1. Mały dmuchany tor wodny dla dzieci – Nowa atrakcja zapewni mnóstwo radości najmłodszym, umożliwiając im bezpieczną zabawę na wodzie.
 2. Wypożyczalnia kajaków i desek SUP – Dla miłośników aktywnego wypoczynku na wodzie dostępne będą kajaki i deski do Stand-Up Paddle.
 3. Nowe ławki – Na terenie kąpieliska zamontowano nowe ławki, które pozwolą odwiedzającym odpocząć w komfortowych warunkach.
 4. Świeży piasek na boiskach do siatkówki plażowej – Dwa boiska do siatkówki plażowej zostały uzupełnione świeżym piaskiem, co zapewni jeszcze lepsze warunki do gry.
 5. Strefa grillowa – Dla miłośników pikników na świeżym powietrzu stworzono specjalną strefę grillową, wyposażoną w dwa grille, dwa stoły i cztery ławki.
 6. Kosze do segregacji odpadów – W trosce o środowisko zamontowano kosze do segregacji odpadów, co ułatwi dbanie o czystość na terenie kąpieliska.
 7. Kosze na psie odchody – Nowe kosze umożliwiają właścicielom psów łatwe i higieniczne sprzątanie po swoich pupilach.
 8. Leżaki betonowe – Cztery nowe leżaki betonowe będą dostępne dla tych, którzy cenią sobie wygodę i trwałość.
 9. Strefy dla palaczy – Dwie strefy dla palaczy zapewnią komfort palącym, jednocześnie dbając o komfort niepalących gości.
 10. Wycinka roślinności wodnej zanurzonej – Przeprowadzone prace porządkowe poprawią estetykę i bezpieczeństwo kąpieliska.
 11. Ławka do karmienia i przewijania dziecka – Nowe udogodnienie dla rodzin z małymi dziećmi zapewni komfort w trakcie wizyty.
 12. Piaskownica z zadaszeniem – Najmłodsi będą mogli bawić się w nowej, zacienionej piaskownicy.
 13. Czysta woda – Dzięki pompie napowietrzającej oraz bioremediacji, jakość wody w akwenie będzie na najwyższym poziomie.
 14. Ochrona i czystość – W sezonie kąpielowym zapewniona będzie ochrona, firma sprzątająca, regularny wywóz odpadów, badania wody oraz ratownicy, co gwarantuje bezpieczeństwo i porządek


Ceny biletów bez zmian


Pomimo licznych ulepszeń, ceny biletów na kąpielisko pozostają bez zmian. Bilet normalny w dni powszednie kosztuje 20 zł, a ulgowy 15 zł. W soboty, niedziele i święta bilet normalny wynosi 25 zł, a ulgowy 20 zł. Dla osób z niepełnosprawnościami wstęp będzie bezpłatny.


Zapraszamy na inaugarację sezonu


MCS Wrocław serdecznie zaprasza na otwarcie sezonu kąpielowego 1 czerwca. Dzięki nowym inwestycjom i udogodnieniom, kąpielisko "Morskie Oko" stanie się jeszcze bardziej przyjazne i atrakcyjne dla wszystkich odwiedzających, bez względu na wiek i preferencje spędzania czasu wolnego.