MC Scoot Dżem - zawody w wyczynowej jeździe na hulajnodze!

Pierwsza odsłona zawodów cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Ponad stu uczestników i kilkuset kibiców zgromadziło się w Centrum Sportów Ekstremalnych przy ul. Legnickiej 65. Jak będzie tym razem? Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław zaprasza na drugą edycję MC Scoot Dżem! 


Sportowe emocje i widowiskowe prezentacje 


Druga edycja wydarzenia rozpocznie się 16 marca (sobota) o godz. 9:00 w Centrum Sportów Ekstremalnych przy ul. Legnickiej 65. Zawody odbędą się w sześciu kategoriach: mini junior, girls, street junior, park junior, street pro, park pro. Zawodnicy będą oceniani pod względem 4 kryteriów: trudności, różnorodności, płynności oraz stylu. Podczas eliminacji oraz finału każdej kategorii uczestnicy wykonają po 2 przejazdy. O oprawę muzyczną na miejscu zadba profesjonalny DJ, a wyczyny zawodników ocenią uznani sędziowie.


W tym roku, wprowadzone zostały nowe kategorie. „Street” jest przeznaczona dla fanatyków technicznej jazdy z wykorzystaniem murków, poręczy i prostych najazdów. Zawodnicy jeżdżący w streetowym stylu wyróżniają się trikami wymagającymi balansu i dobrego oka przy wskakiwaniu na przeszkody. Zobaczycie tu sporo jazdy na jednym kole i ciekawe kombinacje z obrotami o 360*. 


„Park” to odrębny styl jazdy, w którym zawodnicy wykorzystują duże rampy, takie jak quarter czy jumpbox do wykonywania wieloobrotowych kombinacji w locie. Miłośnicy parkowej jazdy są w stanie zrealizować nawet 7 obrotów hulajnogą podczas jednego wyskoku, a to wszystko dzieje się naprawdę szybko! Ta kategoria słynie również z salt, co będzie najbardziej spektakularną częścią przejazdów.


Nowa forma oceniania zawodników


Ocena zawodów odbędzie się poprzez program JudgeMate. Wyniki zawodników będą wpisywane na bieżąco przez sędziów do systemu, dzięki czemu dosłownie chwile później ukażą się w tabeli na żywo dostępnej na stronie internetowej. Ta procedura zdecydowanie ułatwi przebieg wydarzenia oraz pozytywnie wpłynie na odbiór ze strony zawodników. Autorem programu do „Live scoringu” jest Kacper Szymański.


Jak się zapisać? Musicie założyć konto na https://www.judgemate.com/pl/dashboard 
i dopisać się do odpowiedniej kategorii wiekowej. Instrukcja rejestracji znajduje się tutaj: https://www.judgemate.com/pl/for-participant.


Pobierz: REGULAMIN oraz ZGODA RODZICA/OPIEKUNARamowy harmonogram prezentuje się następująco:


PROGRAM: 


Elimimacje:
- MINI JUNIOR 11:00
- GIRLS 12:00
- STREET JUNIOR 13:00
- PARK JUNIOR 14:00
- STREET PRO 15:00
- PARK PRO 16:00
Przerwa
Finały

- MINI JUNIOR 
- GIRLS 
- STREET JUNIOR 
- PARK JUNIOR 
- STREET PRO 
- PARK PRO 


NAGRODY:


Nagrody pieniężne:
Park PRO oraz Street PRO
I miejsce – 700zł
II miejsce – 500zł
III miejsce – 300zł
W pozostałych kategoriach nagrody będą rzeczowe i zostaną ufundowane przez partnerów wydarzenia.


PARTNERZY:


Yeppa Hamak Camp 
RDM bike shop 
MOVINO 
RADOO 
WASP 
CHAOS 
Yeppa 
Scoot Champions
Centrano
Apex
Lucky
Striker
Ethic
Core
Root
SkatePro