Podsumowanie roku

Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław: Rok pełen sportowych emocji


W 2023 roku Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław było sercem aktywności fizycznej dla mieszkańców miasta. Jako jednostka odpowiedzialna za organizację wydarzeń sportowych
i zarządzanie infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, MCS nie zawiodło oczekiwań, oferując szeroki wachlarz aktywności dla wszystkich grup wiekowych.


Flagowe Imprezy: 9. Nocny Wrocław Półmaraton i WrocWalk 2023


Rok 2023 upłynął pod znakiem dwóch wielkich wydarzeń: 9. Nocny Wrocław Półmaraton
i WrocWalk 2023. W tegorocznej edycji, 10 tysięcy zawodników zdecydowało się na udział we wrocławskim biegu, a na linii startu stanęło 8 197 osób z 30 krajów świata. Sportowcy byli dopingowani przez 5 tysięcy kibiców zgromadzonych na Stadionie Olimpijskim i tysiące mieszkańców Wrocławia, którzy wspierali ich na trasie imprezy. To nie tylko sportowa rywalizacja, lecz także okazja do integracji społeczności, co podkreśla wartość aktywności fizycznej w życiu mieszkańców.

Podczas Dnia Niepodległości Wrocław zamienił się w arenę radosnej, aktywnej zabawy, której centralnym punktem był WrocWalk 2023. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział  2 tysiące osób, które postanowiły spędzić ten wyjątkowy dzień w aktywny i rodzinny sposób.

Uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy. WROwerową, czyli 40 km jazdy z wrocławskim sportem w tle, “Tajemnic” - biegnącą szlakiem niezwykłej historii miasta oraz “Przebojową”, gdzie znalazły się najpopularniejsze punkty z poprzednich edycji imprezy. Kwintesencją wydarzenia było zbieranie pieczątek, za które można było odebrać pamiątkowy medal. Wszędzie unosiła się energia pochodząca zarówno z radosnych rozmów, jak i tysięcy kroków uczestników, którzy przemierzali ulice Wrocławia.


Mniejsze Imprezy, wielkie wrażenia - Skate Night Wrocław i MC Scoot Dżem


MCS nie zapomina o lokalnych społecznościach, organizując mniejsze, ale równie atrakcyjne wydarzenia. Skate Night Wrocław - potańcówka na rolkach, stała się doskonałą platformą do integracji mieszkańców gromadząc kilkuset amatorów jazdy na rolkach na każdej z edycji imprezy. Była to pierwsza tego typu zabawa w mieście.

Dużym zainteresowaniem wśród miłośników sportów ekstremalnych cieszyły się zawody MC Scoot Dżem 2023. Stu zawodników wzięło udział w rywalizacji w wyczynowej jeździe na hulajnodze, która odbyła się w skateparku przy ul. Legnickiej 65.


Współorganizowane wydarzenia. Społeczność na pierwszym miejscu


MCS nie zapomina o wspieraniu inicjatyw społecznych. Charytatywny Maraton Zumby, Dzień Dziecka z KS Semafor Brochów, Turniej o Puchar Dyrektora w tenisie plażowym, cotygodniowe turnieje siatkarskie czy Sportowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego to tylko niektóre przykłady. Współpraca z lokalną społecznością i promocja aktywności fizycznej wśród wrocławian to fundament działalności MCS.


W inicjatywach, które organizowała jednostka wzięło udział łącznie kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Wydarzenia takie, jak WrocWalk 2023 i 9. Nocny Wrocław Półmaraton przyciągnęły do miasta wielu turystów i sportowców nie tylko z całej Polski, ale i różnych zakątków świata.


Inwestycje w Infrastrukturę Sportową


Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław nieustannie inwestuje w infrastrukturę sportową. Nowe obiekty, ulepszenia istniejących, to elementy strategii mającej na celu stworzenie optymalnych warunków do uprawiania różnych dyscyplin sportowych przez wszystkie grupy społeczne.

Mijający rok stał pod znakiem udoskonalania jednego z ulubionych obiektów sportowych mieszkańców Wrocławia. W rozwój kąpieliska “Morskie Oko” MCS zainwestował prawie 1,5 mln zł, a to dopiero początek nadchodzących renowacji. Przez ostatnie 12 miesięcy odnowiono m.in. toalety, prysznice czy pomieszczenia sanitarne. Wyremontowano także system oczyszczania wody oraz boiska do siatkówki plażowej.

Rok 2023 dla MCS to nie tylko liczby i wyniki, to przede wszystkim historia zaangażowania, integracji społecznej i promocji aktywności fizycznej. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław nieustannie stawia sobie ambitne cele, by sport stał się nieodłączną częścią życia każdego mieszkańca miasta.


Co dalej?


W 2024 roku odbędzie się szereg wyjątkowych wydarzeń sportowych i inwestycji w cenione przez mieszkańców przestrzenie. Poza lokalnymi imprezami, MCS przygotowuje jubileuszową edycję Nocnego Wrocław Półmaratonu. W nadchodzącym roku plany jednostki obejmują także kolejne inwestycje w kąpielisko, m.in. utworzenie plenerowych stref aktywności. Strefy grillowania i międzypokoleniowej integracji społecznej, strefa sportowo-rekreacyjna z odpornymi na uszkodzenia urządzeniami do gier planszowych czy wypożyczalnia sprzętu wodnego.