Spotkaj się z Bartkiem Oskrobą - Wicemistrzem Świata w jeździe na hulajnodze!

20 grudnia 2023 r. o godz. 10.00, Wrocławski Skatepark przy ul. Legnickiej 65 stanie się areną niezwykłego wydarzenia zdrowotnego. "Ruszamy po zdrowie", kampania realizowana przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, zaprasza wszystkich na "Dzień Aktywności".


Spotkaj się z mistrzem!


Ambasadorem kampanii jest Wicemistrz Świata w jeździe na hulajnodze, Bartosz Oskroba. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na problem otyłości wśród dzieci i młodzieży, a jednocześnie propagowanie aktywnego trybu życia jako kluczowego elementu zdrowego rozwoju.

Dzieci, które wygrały konkurs zorganizowany w szkołach, zostaną zaproszone na Skatepark, gdzie będą miały okazję spędzić czas aktywnie w towarzystwie ambasadora kampanii, Bartosza Oskroby. Warto dodać, że "Ruszamy po zdrowie" skupia się nie tylko na aktywności fizycznej, ale również na profilaktyce zdrowotnej.


Program wydarzenia


Program wydarzenia obejmuje wiele atrakcji, m.in. wyświetlenie zwycięskiego filmu konkursowego, premierę animacji opowiadającej o kampanii oraz wspólną jazdę na hulajnodze z Wicemistrzem Świata. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach ogólnorozwojowych oraz sztukach walki prowadzonych przez dr Katarzynę Furdynę. Dr Furdyna to nie tylko lekarka specjalizująca się w chorobach zakaźnych, ale także pierwsza kobieta na świecie ze stopniem mistrzowskim w sztukach walki Farang Mu Sul.

Mobilne Centrum Zdrowia, będące integralną częścią wydarzenia, zapewni konsultacje fizjoterapeutów oraz przeprowadzi badania antropometryczne (ważenie/mierzenie) w ramach profilaktyki otyłości. To ważny element kampanii, skupiający się na zdrowiu fizycznym i prewencji nadwagi u najmłodszych. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00


Zapraszamy do udziału!


"Ruszamy po zdrowie" to nie tylko inicjatywa edukacyjna, ale również okazja do wspólnej zabawy, rozwijania pasji sportowych oraz zdrowego stylu życia. Warto dołączyć do tego wyjątkowego wydarzenia, które nie tylko angażuje, ale również inspiruje do podejmowania świadomych decyzji dotyczących własnego zdrowia i aktywności fizycznej. Zdrowy tryb życia zaczyna się od najmłodszych lat, a "Dzień Aktywności" na wrocławskim Skateparku to doskonała okazja, aby to przekonać się na własnej skórze.