Remont Morskiego Oka


Kąpielisko „Morskie Oko” przechodzi remont!


Zanim zacznie się sezon kąpielowy, jeden z najpopularniejszych basenów otwartych we Wrocławiu zyska nowe oblicze. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław rozpoczęło prace przygotowujące „Morskie Oko” na nadejście lata.


Nowe oblicze kąpieliska


Działania będą polegały m.in. na odnowieniu elewacji budynków, modernizacji technologii instalacji wody, remoncie szatni, brodzika dziecięcego czy budowie plaży ze strefą relaksu. Renowację przejdą również natryski zewnętrzne, gdzie dodatkowo pojawi się infrastruktura dla osób z niepełnosprawnościami. W planach znajduje się również budowa przedszkola norweskiego i remont boiska do siatkówki.


Prace na „Morskim Oku” zaplanowano tak, by większość z nich zakończyła się przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego, który we Wrocławiu rusza 1 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Do tej pory ukończono już remont toalet wewnętrznych, a na zaawansowanym etapie znajduje się renowacja natrysków.


Najlepsza recepta na ochłodę


Wrocławianie kochają wodne aktywności. W zeszłym roku z kąpielisk, które znajdują się w zarządzie Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław skorzystało ponad 100 tysięcy osób. Warto wspomnieć, że do sezonu przygotowywane są również takie obiekty jak „Harcerska”, „Jeziorowa” czy „Królewiecka”, gdzie uzupełniany jest piasek i trwają bieżące prace konserwacyjne.