Ułatwienia dostępu

Wrocławskie boiska w najwyższej formie - Stadion Sportowy Lotnicza

Sezon piłkarski rozpędza się w najlepsze. We Wrocławiu działa 113 klubów piłkarskich, a większość z nich regularnie korzysta z miejskich boisk. Najwięcej obiektów znajduje się pod opieką Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław. Jak miasto dba o swoje kompleksy sportowe?  W drugim odcinku z cyklu przyjrzyjmy się Stadionowi Sportowemu “Lotnicza”.

Utrzymanie infrastruktury na wysokim poziomie


Stadion Sportowy "Lotnicza" to niezmiennie ważne miejsce dla sportu i rekreacji w sercu Wrocławia. Od lat stanowi ośrodek sportowy, gdzie zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności. Dzięki staraniom Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, obiekt stale się rozwija i z powodzeniem przyjmuje setki użytkowników dziennie.

 

Oczyszczenie, aeracja, dosiew trawy oraz naprawa nierówności to tylko niektóre z działań podjętych w tym obszarze. Dodatkowo, demontaż trybuny ziemnej i budowa trybuny mobilnej dla kibiców przy płycie głównej znajduje się w fazie realizacji, co zapewni jeszcze większy komfort dla widzów. Oto, jakie jeszcze działania zostały wykonane w ostatnim czasie na Stadionie Sportowym “Lotnicza”:
 

Pozostałe prace:

 

  • Naprawa instalacji kanalizacji deszczowej na terenie parkingu przy budynku administracyjnym;
  • Sukcesywna pielęgnacja drzewostanu, usuwanie jemioły, usuwanie posuszu, przerostów;
  • Przygotowanie infrastruktury do montażu systemu monitoringu na budynku szatniowo-sanitarnym;
  • Lokalna naprawa nawierzchni ciągów komunikacyjnych;
  • Wymiana awaryjnych elementów infrastruktury wodociągowej w studniach wodomierzowych;
  • Wymiana źródeł światła;
  • Naprawa po sezonie zimowym uszkodzeń ścian i tynków w budynku magazynowym;
  • Przeglądy okresowe i serwisy instalacyjne (w trakcie – cykl całoroczny);
  • Bieżąca eksploatacja: koszenie, sprzątanie, drobne naprawy;

Regularnie przeprowadzane są także inne zabiegi poprawiające jakość boisk. To m.in. usuwanie materii organicznej i zanieczyszczeń z boisk sztucznych, szczotkowanie i uzupełnianie ubytków granulatu, naprawa lokalnych uszkodzeń, naprawa wyposażenia sportowego po sezonie zimowym czy wymiana wyeksploatowanych bramek piłkarskich.

W ostatnim czasie, wykonano również rozmaite zabiegi agrotechniczne na boisku z naturalną nawierzchnią: oczyszczenie boiska, aeracja wraz z piaskowaniem, wgłębny dosiew trawy, nawożenie wiosenne, uzupełnienie ubytków i nierówności, oprysk na choroby, wymiana siatek w bramkach, naprawa wyposażenia sportowego po przerwie zimowej, malowanie linii, serwis i przegląd wiosenny systemu nawadniania boiska czy usuwanie przerostów na bieżni sportowej.

 

Nowe mobilne trybuny i konserwacja rolkowiska


Obiekty  "Lotnicza" i "Leśnica" zostaną wyposażone w nowe mobilne trybuny. Stara, ziemna trybuna przy płycie boiska na ul. Lotniczej została już zdemontowana, a wkrótce w jej miejscu pojawi się nowa. Z kolei wielofunkcyjne rolkowisko, znajdujące się w sąsiedztwie boisk zyskało nową tablicę wyników do lacrosse, hokeja na rolkach, bike polo i roller derby.

Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław planuje kolejne inwestycje w rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. To nie tylko modernizacja stadionów piłkarskich, ale również unowocześnianie kąpielisk, plaż miejskich i innych obiektów przeznaczonych do aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców Wrocławia. Szczegóły i aktualności dotyczące kolejnych kompleksów będą się pojawiać regularnie na mcs.wroc.pl oraz w mediach społecznościowych jednostki.