Ułatwienia dostępu

Ambasadorzy Sportowi 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu: Justyna Święty-Ersetic i Patryk Dobek

W miarę zbliżania się 10. edycji PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, organizatorzy przygotowali niezwykłą niespodziankę dla uczestników i kibiców – dwóch świetnych polskich sportowców objęło rolę Ambasadorów Sportowych wydarzenia. Justyna Święty-Ersetic i Patryk Dobek, znani ze swoich spektakularnych osiągnięć na arenie międzynarodowej, będą wspierać biegaczy 15 czerwca we Wrocławiu, dzieląc się swoimi doświadczeniami i motywując do osiągania lepszych wyników.

 

Justyna Święty-Ersetic: Multimedalistka Olimpijska i Mistrzyni Europy

 

Justyna Święty-Ersetic to jedna z najbardziej utytułowanych polskich sprinterek. Urodzona 3 grudnia 1992 roku, specjalizuje się w biegu na 400 metrów. Justyna może pochwalić się licznymi osiągnięciami, w tym złotym medalem w sztafecie 4x400 metrów mieszanej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020 oraz srebrnym medalem w sztafecie 4x400 metrów kobiecej na tych samych igrzyskach. Jest także dwukrotną złotą medalistką Mistrzostw Europy w Berlinie 2018, gdzie triumfowała zarówno indywidualnie na 400 metrów, jak i w sztafecie 4x400 metrów.

Justyna ma na swoim koncie również medale z Mistrzostw Świata i Europy w hali oraz rekordy Polski w biegu na 400 metrów i sztafetach. Jej osobiste rekordy to 50.41 sekundy na 400 metrów na otwartym stadionie oraz 51.04 sekundy w hali. Święty-Ersetic jest znana nie tylko z wybitnych osiągnięć sportowych, ale także z umiejętności motywowania i inspiracji młodszych sportowców​.

 

Patryk Dobek: Olimpijski Medalista i Mistrz Europy

 

Patryk Dobek, urodzony 13 lutego 1994 roku, jest jednym z czołowych polskich średniodystansowców. Specjalizuje się w biegu na 800 metrów. Jego największym sukcesem jest brązowy medal zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020. Patryk jest również halowym mistrzem Europy z 2021 roku w biegu na 800 metrów, gdzie zaskoczył rywali swoim dynamicznym finiszem.

Dobek zaczynał swoją karierę jako płotkarz, zdobywając m.in. złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na 400 metrów przez płotki w 2013 roku. Jego przejście na dystans 800 metrów okazało się strzałem w dziesiątkę, przynosząc kolejne sukcesy i medale. Patryk słynie z wyjątkowej wytrzymałości i taktyki biegowej, co czyni go jednym z najgroźniejszych rywali na średnich dystansach​​.

 

Wspólna Misja

 

Obecność takich wybitnych sportowców jak Justyna Święty-Ersetic i Patryk Dobek na 10. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie z pewnością podniesie prestiż wydarzenia i dostarczy uczestnikom dodatkowej motywacji. Spotkanie z mistrzami czy możliwość uzyskania porad stanowią niepowtarzalną okazję dla wszystkich miłośników biegania. Ambasadorzy będą dostępni 15 czerwca we Wrocławiu, aby wspierać i inspirować wszystkich uczestników półmaratonu.