Znamy trasę 10. Nocnego Wrocław Półmaratonu!

Oto coś, na co czekali wszyscy miłośnicy nocnego biegania! Znamy już trasę wrocławskiego półmaratonu, na której w czerwcu pojawi się ponad 10 tysięcy zawodników z całego świata.


Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 10 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wrocławski bieg to wyjątkowe wydarzenie w skali całej Europy, a w tym roku odbędzie się jubileuszowa edycja imprezy.


 Zawodnicy wystartują o godz. 22:00, by po zmroku przemierzyć ulice miasta stu mostów. Trasa mieni się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia. Wspaniałego anturażu dodają kibice zgromadzeni na ulicach Wrocławia i Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.


Trasa 10. Nocnego Wrocław Półmaratonu


Tegoroczna trasa biegu prowadzi przez najpiękniejsze i najciekawsze zakątki miasta. Znajdą się na niej zarówno klasyczne i dobrze znane zawodnikom fragmenty, takie jak most Grunwaldzki, ul. Grodzka czy aleja Różyckiego, ale również zupełnie nowe elementy - m.in. ulica Krupnicza czy świeżo wyremontowane Mosty Pomorskie.


Na trasie 10. Nocnego Wrocław Półmaratonu do dyspozycji zawodników będą m.in. cztery punkty nawadniania, punkty odżywcze, kurtyny wodne oraz toalety. Ich lokalizacje zostaną podane wkrótce. Warto dodać, że na uczestników biegu i kibiców zgromadzonych na ulicach będzie czekało wiele niespodziewanych atrakcji.


Dobra wiadomość dla kierowców


Podobnie jak w zeszłym roku, trasa wrocławskiego półmaratonu nie będzie przebiegała przez południową część miasta. Z jej obrębu wykluczone zostały m.in. ul. Powstańców Śląskich, al. Wiśniowa czy ul. Ślężna. Zawodnicy będą orbitowali wokół ścisłego centrum oraz Wielkiej Wyspy, dzięki czemu południe Wrocławia pozostanie otwarte dla ruchu samochodowego.


Bądź na bieżąco


Śledź informacje związane z Nocnym Wrocław Półmaratonem. Wszystkie nowinki znajdziesz w mediach społecznościowych wydarzenia: FACEBOOK i  INSTAGRAM