Ułatwienia dostępu

9. Nocny Wrocław Półmaraton zakończony!

Dokładnie 8197 biegaczy wystartowało w 9. Nocnym Wrocław Półmaratonie! Równo o godz. 22:00 zawodnicy opanowali ulice Wrocławia, a najszybszym z nich okazał się Tomasz Grycko z czasem 1:04:59. Wśród kobiet zwyciężyła Natalija Semenovych, która dotarła na metę w ciągu 1:15:20. Wszyscy amatorzy nocnego biegania dotarli na metę o godz. 1:50, a szczęśliwe twarze i płynąca z nich satysfakcja ozdobiły wrocławski Stadion Olimpijski.

 

Święto wrocławskiego sportu

 

Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 9 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wyjątkiem był rok 2020 i 2021, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i popularna “połówka” nie mogła wystartować.

W tym roku, 10 tysięcy zawodników zdecydowało się na udział we wrocławskim biegu, a na starcie finalnie stanęło 8 197 osób. Bieg ukończyło 8135 śmiałków. Sportowcy byli dopingowani przez 5 tys kibiców zgromadzonych na Stadionie Olimpijskim i tysiące mieszkańców Wrocławia, którzy wspierali ich na trasie imprezy. Miłośnicy sportu celebrowali swoje święto do późnych godzin nocnych, korzystając z atrakcji i stołując się w ogromnej “strefie gastro”, rozłożonej na Polach Marsowych.

 

Trasa 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu


Tegoroczna trasa biegu prowadziła przez najpiękniejsze i najciekawsze zakątki miasta. Znalazły się na niej zarówno klasyczne i dobrze znane zawodnikom fragmenty, takie jak most Grunwaldzki, ul. Grodzka czy aleja Różyckiego, ale również zupełnie nowe elementy - m.in. ulica Sienkiewicza, plac Wolności czy Aleja Wielkiej Wyspy.
Na trasie 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu do dyspozycji zawodników były m.in. cztery punkty nawadniania, punkty odżywcze, kurtyny wodne oraz toalety. Warto dodać, że na uczestników biegu i kibiców zgromadzonych na ulicach czekało wiele niespodziewanych atrakcji.

 

Medale


Trofeum za pokonanie półmaratońskiego dystansu po ulicach Wrocławia przybrało w tym roku kształt dziewiątki. Na pierwszej stronie medalu możemy zobaczyć łuk Stadionu Olimpijskiego i charakterystyczną wieżę zegarową znajdującą się na jego terenie. Warto zwrócić uwagę na godzinę widniejącą na tarczy zegara - wskazuje 22:00, czyli porę startu tegorocznego biegu.
Nad wieżą rozpościera się ogromny, srebrzysty księżyc, a po prawej stronie możemy dostrzec wygrawerowaną nazwę wydarzenia, która widnieje również na rewersie medalu. Tworzy ją kompozycja różnej wielkości napisów. Poniżej znalazło się miejsce na dokonanie dedykowanego grawera, co było możliwe na terenie imprezy po ukończeniu biegu.

Do zobaczenia za rok!


Kolejna, jubileuszowa edycja Nocnego Wrocław Półmaratonu odbędzie się w czerwcu 2024 roku.