Udział osób z niepełnosprawnościami

Jako organizatorzy 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu, jesteśmy niezwykle dumni z tego, że społeczność sportowców z niepełnosprawnościami coraz liczniej gromadzi się na liście uczestników naszego wydarzenia. Wrocław to miasto bez barier, dlatego zawsze będziecie mile widziani w strefie startowej tej wyjątkowej imprezy. Mamy jednak świadomość, że spoczywa na nas brzemię odpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich zawodników. Dlatego jesteśmy zmuszeni wprowadzić pewne zasady, dzięki którym udział w zawodach osób poruszających się na wózkach będzie możliwy i bezpieczny.


Opierając się na opiniach wrocławskiego Biura Bez Barier, specjalistów wizytujących trasę, oraz własnych doświadczeniach związanych z organizacją biegów informujemy, iż trasa
9. Nocnego Wrocław Półmaratonu nie jest przystosowana do przemieszczania się po niej na wózkach wspomaganych elektrycznie czy handbike’ach wyczynowych. Rekomendujemy, aby zawodnicy poruszający się na wózkach startowali w towarzystwie asystenta. Udział w wydarzeniu dla osób asystujących jest bezpłatny. Ze względów bezpieczeństwa
i charakterystyki nocnego biegu ulicznego, uczestnictwo w nim na handbike’ach wyczynowych, wózkach elektrycznych i skuterach będzie niedozwolone.


Wszystkie osoby z niepełnosprawnościami, które mają ochotę wziąć udział w 9. Nocnym Wrocław Półmaratonie zachęcamy, żeby skorzystały z pomocy asystenta. Warto wspomnieć, że bez względu na liczbę uczestników, którzy wystartują we wspomnianej formie nie przewidujemy wprowadzenia osobnej kategorii startowej.


Opisane wyżej ograniczenia spowodowane są specyfiką trasy i panujących na niej warunków, tj. tory tramwajowe, grząski grunt w przypadku opadów deszczu, sztuczne oświetlenie czy konieczność podjazdu pod estakadę na pl. Społecznym. Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość, bezpieczeństwo wszystkich zawodników jest dla nas najważniejsze.


Do zobaczenia 17 czerwca we Wrocławiu!